Výběr manipulační techniky

Obecně ji lze definovat jako techniku, kterou potřebujete k přepravě nebo vertikálnímu přemístění nákladu v rámci skladovacích prostorů. Využijí jej hlavně logistické firmy, ale i běžní komerční či nekomerční zákazníci. V základní nabídce manipulační techniky najdeme především rudly neboli rudlíky, manipulační či paletové vozíky a hydraulické zvedáky.

Rudly

Tato manipulační technika je asi nejvíce používaná v rámci manipulací s nákladem do 300 kg v rámci ruční přepravy. Rudly lze dále dělit jak podle nosnosti, tak i podle možnosti složení pro snadnou přepravu. Základem jsou kvalitní kola a vysoká konstrukce umožňující naložení několika přepravek, sudů či jiného nákladu na sebe. Rudlíky využijete jak ve skladech tak i nákladní přepravci širokého sortimentu zboží.

Mezi další podtypy této manipulační techniky patří schodišťový rudl a také rudl se sklopnou lopatou.  Druhý jmenovaný nabízí klasickou možnost přemístění plošně menšího nákladu, nebo po sklopení rozšířené lopaty převážet i náklad s větší ložnou plochou bez nebezpečí vyklopení.

Přepravní vozíky

Pokud jde o manipulační či přepravní vozíky, pak jejich předností je snadná ovladatelnost a pochopitelně díky čtyřem kolům i potřeba menší námahy při dané přepravě.  Využití této manipulační techniky je opět velmi široké, možná i více než u rudlů, navíc tuto techniku mohou používat i ženy právě díky nižší nutné síle při přepravě.

Hydraulické zvedáky

Pokud jde o manipulační techniku, pak nelze zapomenout i na hydraulické zvedáky. V nabídce najdete hydraulické zvedáky sloupové, pojízdné či dokonce hydraulický jeřáb. Určitě si vyberete i nosnosti, která je od 1,5 až do 20 tun. U hydraulických zvedáků je také důležitý údaj maximálního možného zdvihu. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení