Výběr manipulační techniky

Obecně ji lze definovat jako techniku, kterou potřebujete k přepravě nebo vertikálnímu přemístění nákladu v rámci skladovacích prostorů. Využijí jej hlavně logistické firmy, ale i běžní komerční či nekomerční zákazníci. V základní nabídce manipulační techniky najdeme především rudly neboli rudlíky, manipulační či paletové vozíky a hydraulické zvedáky.

Rudly

Tato manipulační technika je asi nejvíce používaná v rámci manipulací s nákladem do 300 kg v rámci ruční přepravy. Rudly lze dále dělit jak podle nosnosti, tak i podle možnosti složení pro snadnou přepravu. Základem jsou kvalitní kola a vysoká konstrukce umožňující naložení několika přepravek, sudů či jiného nákladu na sebe. Rudlíky využijete jak ve skladech tak i nákladní přepravci širokého sortimentu zboží.

Mezi další podtypy této manipulační techniky patří schodišťový rudl a také rudl se sklopnou lopatou.  Druhý jmenovaný nabízí klasickou možnost přemístění plošně menšího nákladu, nebo po sklopení rozšířené lopaty převážet i náklad s větší ložnou plochou bez nebezpečí vyklopení.

Přepravní vozíky

Pokud jde o manipulační či přepravní vozíky, pak jejich předností je snadná ovladatelnost a pochopitelně díky čtyřem kolům i potřeba menší námahy při dané přepravě.  Využití této manipulační techniky je opět velmi široké, možná i více než u rudlů, navíc tuto techniku mohou používat i ženy právě díky nižší nutné síle při přepravě.

Hydraulické zvedáky

Pokud jde o manipulační techniku, pak nelze zapomenout i na hydraulické zvedáky. V nabídce najdete hydraulické zvedáky sloupové, pojízdné či dokonce hydraulický jeřáb. Určitě si vyberete i nosnosti, která je od 1,5 až do 20 tun. U hydraulických zvedáků je také důležitý údaj maximálního možného zdvihu. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz