Výběr příklepové vrtačky

Příklepové vrtačky jsou velmi univerzálním nástrojem pro kutily. Můžete s nimi totiž vrtat jak materiály typu kov a dřevo, ale navíc zvládnou i vrtání do cihly, panelu či kamene a to díky funkci příklepu. Pochopitelně je nutné znát míru a podle toho zvolit jak výkon tak i kvalitní vrtáky. Kromě vrtání však tyto vrtačky velmi dobře zvládnou utahování a povolování šroubů a vrutů.

Příklepová vrtačka Asist

Příkladem může být příklepová vrtačka Asist 810W. Jde o velmi solidní výkon pro běžné domácí a hobby použití. Pokud chceme mluvit o jejich přednostech pak vzhledem k funkčnosti jde hlavně o kovovou převodovou skříň (magnesium). Co si budeme povídat pokud pořádně zaberete je to hlavně o převodech kolik toho vrtačka vydrží. Pochopitelně oceníte i nastavitelné otáčky, což se hodí například právě pro výše uvedené utahování či povolení vrutů a šroubů, s tím pochopitelně souvisí i oboustranný chod vrtačky. Navíc můžete zajistit trvalé vrtání pomocí tlačítka, což je rozhodně velmi pohodlně. Rukojeti soft grip jsou u této třídy skoro samozřejmostí, ale ne vždy tomu tak je. K dalším kladům pak bezesporu patří nadstandardní 3 roky ASIST záruka a příslušenství v podobě přídavné rukojeti a omezovače hloubky vrtání.

Příklepové vrtačky - alternativní řešení

Dáváte-li přednost jiným značkám, pak můžete vyzkoušet značky Toya nebo Sharks jde o obdobné parametry, kdy u vrtačky Toya kde jde stejné technické parametry, ale příkon je 850W. A u vrtačky Sharks příkon 820W. Váhově potěší všechny tři zmíněné vrtačky neboť jejich hmotnost je něco málo nad dvě kila.

Tipy pro příklepové vrtačky:

  • Základním pravidlem je mít dobré nástroje, to je kvalitní vrtačka. Tu lze vybrat i podle výkonu. Ale nejde pouze o výkon vrtačky pokud chceme dosáhnou dobrých výsledků je nutné zajistit i ostré vidiové vrtáky. 
  • A také pravidlo, že při příklepové vrtání není jen o vynaloženém tlaku na vrtačku, ale je nutné nechat prostor i pro samotný příklep, který práci právě usnadňuje.
  • Pamatujte také, že mnohdy je moudré použít na předvrtání vrták s nižším průměrem.
  • A pokud vrtáte doma v panelovém či cihlovém domě pamatujte na možnost odsávat pracovní místo i třeba obyčejným vysavačem. Rozhodně si usnadníte úklid.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení