Výběr příklepové vrtačky

Příklepové vrtačky jsou velmi univerzálním nástrojem pro kutily. Můžete s nimi totiž vrtat jak materiály typu kov a dřevo, ale navíc zvládnou i vrtání do cihly, panelu či kamene a to díky funkci příklepu. Pochopitelně je nutné znát míru a podle toho zvolit jak výkon tak i kvalitní vrtáky. Kromě vrtání však tyto vrtačky velmi dobře zvládnou utahování a povolování šroubů a vrutů.

Příklepová vrtačka Asist

Příkladem může být příklepová vrtačka Asist 810W. Jde o velmi solidní výkon pro běžné domácí a hobby použití. Pokud chceme mluvit o jejich přednostech pak vzhledem k funkčnosti jde hlavně o kovovou převodovou skříň (magnesium). Co si budeme povídat pokud pořádně zaberete je to hlavně o převodech kolik toho vrtačka vydrží. Pochopitelně oceníte i nastavitelné otáčky, což se hodí například právě pro výše uvedené utahování či povolení vrutů a šroubů, s tím pochopitelně souvisí i oboustranný chod vrtačky. Navíc můžete zajistit trvalé vrtání pomocí tlačítka, což je rozhodně velmi pohodlně. Rukojeti soft grip jsou u této třídy skoro samozřejmostí, ale ne vždy tomu tak je. K dalším kladům pak bezesporu patří nadstandardní 3 roky ASIST záruka a příslušenství v podobě přídavné rukojeti a omezovače hloubky vrtání.

Příklepové vrtačky - alternativní řešení

Dáváte-li přednost jiným značkám, pak můžete vyzkoušet značky Toya nebo Sharks jde o obdobné parametry, kdy u vrtačky Toya kde jde stejné technické parametry, ale příkon je 850W. A u vrtačky Sharks příkon 820W. Váhově potěší všechny tři zmíněné vrtačky neboť jejich hmotnost je něco málo nad dvě kila.

Tipy pro příklepové vrtačky:

  • Základním pravidlem je mít dobré nástroje, to je kvalitní vrtačka. Tu lze vybrat i podle výkonu. Ale nejde pouze o výkon vrtačky pokud chceme dosáhnou dobrých výsledků je nutné zajistit i ostré vidiové vrtáky. 
  • A také pravidlo, že při příklepové vrtání není jen o vynaloženém tlaku na vrtačku, ale je nutné nechat prostor i pro samotný příklep, který práci právě usnadňuje.
  • Pamatujte také, že mnohdy je moudré použít na předvrtání vrták s nižším průměrem.
  • A pokud vrtáte doma v panelovém či cihlovém domě pamatujte na možnost odsávat pracovní místo i třeba obyčejným vysavačem. Rozhodně si usnadníte úklid.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz