Srovnání aku vrtaček

Srovnání Aku vrtačky, podle výrobce, může být zajímavou studií. Pokud to půjde, srovnáme vrtačky stejného výkonu, respektive stejného napětí, od kterého se odvíjí jak výkon, tak i, do určité míry, výdrž. Vybereme si tedy napětí 18 voltů. Výrobců je spousta a každý se snaží přesvědčit o výhodách své značky. Konečné rozhodnutí je pochopitelně nakonec na zákazníkovi, ale možná můžeme k některým značkám připojit zajímavý poznatek, který mu může pomoci v rozhodování. Na jaké značky se podíváme? Asi nejznámější je Asist, ale srovnávat budeme také Ryobi, Beckford, XTline, DeWalt. V nabídce Levného nářadí najdete i další značky, ale pro příklad si ponecháme těchto pět výrobců.

Aku vrtačky Asist

Pokud začneme značkou Asist, pak její zástupce má několik zajímavých předností, které jistě oceníte. Mezi přednosti, které zaujaly mne, je baterie navíc, znamená to, že budete déle pracovat, navíc jde o možnost rychlo-nabíjení, kdy do hodiny máte zase nabitou baterii k dalšímu použití. Další předností je pak Led osvětlení, které pochopitelně oceníte hlavně tam kde není pořádně vidět. Zmiňovaný model je pak dvou-rychlostní, což mimo jiné oceníte při rozdílu mezi funkcí vrtání a šroubování. 

Aku vrtačky Ryobi

Co vyzdvihnout u značky Ryobi? Výrobce u některých typů deklaruje, že jde o příklepovou aku vrtačku, což oceníme při vrtání do cihly či jiného stavebního materiálu. Další zajímavou vychytávkou, je velmi povedené přídavné madlo, pro lepší držení samotné vrtačky při práci. Navíc tato Aku vrtačka disponuje automatickou aretací hřídele, pro výměnu bitů jednou rukou. I zde je možnost volit ze dvou rychlostí.

Aku vrtačky Beckford

Beckford, pro laiky možná měně známá aku vrtačka, ale i zde najdeme pozitivní stránky, které mohou rozhodnout pro koupi aku vrtačky této značky. Opět se jedná o dvě baterie v základní nabídce a navíc indikace stavu baterie.

Aku vrtačky XTline

U výrobce XTline, mají aku vrtačky také něco, co některé konkurenční firmy nenabízejí. Zde jde například o inteligentní nabíjení. Výrobce udává, že jde o inteligentní řídící systém, který chrání výkonnost baterie a prodlužuje její životnost. Což rozhodně z dlouhodobé perspektivy je vysoce ceněná vlastnost. Navíc lze velmi pohodlně a elegantně zavěsit na opasek.

Aku vrtačky DeWalt

Poslední zmínka bude o výrobci DeWalt, myslím že poslední není v pořadí hodnocení, neboť i on nabízí zajímavé možnosti. Jedná se sice o nejdražší model, ale nabídka zase za to stojí, pokud aku vrtačku používáte velmi často. Díky extrémně kompaktní a lehké konstrukci umožňuje použití v omezených prostorech, navíc jde o příklepovou vrtačku s baterií nové technologie XR Li-Ion. Díky celokovové převodovce je jasné, že vrtačka bude mít vyšší provozní životnost, než ostatní výrobky.

Tabulkové vyjádření některých hodnot:

Srovnání Aku vrtaček
Značka  Aku vrtačka Asist Aku vrtačka Ryobi Aku vrtačka Beckford Aku vrtačka XTline Aku vrtačka DeWalt
 
Typ
 AE2V18G2  LCDI1802M  071108BF  XT102018  DCD785C2
Baterie   
1200 mAh 1400 mAh 1300 mAh 1300 mAh 1500 mAh
Napětí
18 V 18 V 18 V 18 V 18 V
           
  Známá značka. Skvělý záruční a pozáruční servis. Přídavné madlo pro lepší držení a aretace hřídele pro výměnu bitů jednou rukou. Dvě baterie v základní nabídce a navíc indikace stavu baterie. Inteligentní řídící systém, který chrání výkonnost baterie a prodlužuje její životnost. Baterie nové generace XR Li-Ion. Celokovová převodovka.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz