Výběr pásové brusky a vibrační brusky

Pásová bruska i vibrační bruska je především vhodná na opracování dřevěného materiálu. Proto se hodí všem, kdo pracují se dřevem, především pak truhlářům. Nicméně je pochopitelné že ji můžete použít i na jiné povrchy a to včetně kovových. Za určitých okolností lze opracovat i břidlici nebo beton. Vždy je nutné volit správný brusný pás.

Jak už to  platí u každého elektrického nářadí, cena by měla být až na druhém místě. Důležitějšími kritérii pásových a vibračních brusek jsou výkonnost, životnost a snadná manipulace.

Rozdíl mezi vibrační a pásovou bruskou je jasný již ze samotného názvu. Pásová bruska používá k broušení brusný pás, který se otáčí. Zde dbejte na správnou orientaci montovaného brusného pásu. U vibrační brusky se pak brusný papír pohybuje v malých kruhových oběžných dráhách. V tomto případě tak není nutné vyvíjet velký tlak a také nezáleží jak samotnou bruskou hýbeme.  

Parametry vibrační a pásové brusky

Důležitým činitelem pro výběr brusky je její příkon. U běžného hobby použití vám pravděpodobně bude stačit příkon okolo 300 – 400 W. Na tomto příkonu jsou pak navázány i otáčky. Velmi cenná vlastnost u tohoto typu brusek je možnost odsávání prachových částic, respektive vak na prach.
A díky konstrukci je velmi snadná výměna brusných papírů ( brusného pásu) a také velmi snadná obsluha.

Vibrační i pásové brusky vám velmi dobře pomohou při povrchové úpravě například poškozených nátěrů nebo laků. Při postupném použití hrubých a jemných brusných papírů a následném přelakování nepůjde opravované místo vůbec poznat.   

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení