Aku brusky

Mezi akumulátorové nářadí jsme často řadili pouze vrtačky a šroubováky. Dnes se k nim přidává se k nim přidává další nářadí. Jde například o aku pily, rázové utahováky a různé typy brusek. Sortiment aku nářadí se rozšiřuje díky novým technologiím o poptávce spotřebitelů. Akumulátorové brusky stejně jako sortiment s aku napájením již patří k výbavě noha kutilů i profi dílen. Jsou to mobilní nástroje s překvapivou silou i výdrží baterie. Jde tedy o běžné použití profesionály i domácími kutily.

Aku brusky - napájení

Slabinou aku nářadí býva zdroj energie, obzvláště pro náročnější nebo dlouhotrvající práce. S novými technologiemi v této oblasti jsou však aku brusky plnohodnotnou náhradou elektrických brusek, a možná je i v určité oblasti předčí. Možnost rychlo-nabíjení do jedné hodiny tomu jistě pomohla. Při použití více aku baterií pak může jít o nepřetržitou práci. Aku články mají navíc ochranu před paměťovým efektem a možnost mnohonásobného nabití aniž dojde ke ztrátě výkonu a kapacity tohoto článku.

Aku brusky multifunkce nebo ty úhlové

Úhlová bruska na aku napájení představuje možnost skvělého řezání nebo broušení v nepřístupných místech nebo i tam kde zdroj napětí není. A co teprve velké pohodlí, kdy není nutné zakopávat o napájecí kabel. U aku multifunkční brusky pak možnosti použití se rozšířují  na řezání pomocí pilového listu a broušení pomocí brusných papírů či používání škrabky.

Aku brusky jakožto i aku nářadí jsou alternativou k elektrickému nářadí a za určitých okolností má nad elektrickým nářadím vrch. Nicméně i elektrické nářadí bude mít svého zákazníka. Pečlivě zvažujte, zda potřebujete aku brusku nebo zvolíte tu elektricko.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz